xrun.io arrow back

Tajemnicze Kopce XRUN

Szczegóły biegu

Historie i legendy

W latach 60 archeolodzy odnaleźli w tutejszych lasach siekierę z krzemienia pasiastego. To znalezisko świadczyłoby o pobycie człowieka tutaj na 4-5 tysięcy lat p.n.e.

W lesie sosnowo-dębowym pod szczytem góry Trupielec, gdzie prowadzi trasa biegu, wyrastają kopce do 2 m wysokie o średnicy podstawy 4-5 m. Ogółem jest ich 14. Są to groby ciałopalne sprzed tysiąca lat.

Różne historie wiążą się z tym terenem. Jedna z nich mówi o bitwie nie wiadomo czy z Tatarami czy ze Szwedami, po której było tyle trupów, że pobliska góra wzięła od nich swoją nazwę.

Charakterystyka trasy

Trasa prowadzi przez urokliwy las. Jest bardzo urozmaicona. Spotkacie na niej szybkie odcinki, strome podbiegi, jak i trudne technicznie zbiegi. Miejscami czeka na Was przeprawa przez jar rzeczny lub strumień.

Nawierzchnia zmienia się, od ubitej drogi leśnej do błotnistej ścieżki pokrytej luźnymi kamieniami i liśćmi. Ukształtowanie terenu jest pagórkowate a częste podbiegi i zbiegi nie pozwolą odpocząć.

Każdy kto ukończy bieg dostanie medal oraz spory posiłek regeneracyjny.

Msc. Czas Nr start. Imię Nazwisko Miejscowość Klub Drużyna
1 01:45:08 255 Rafał Klecha Dacza Turysty i Biegacza
2 01:47:34 128 Tomasz Skupień
3 01:48:09 275 Sebastian Kasprzyk xRunners TEAM Polska XRUN DKB
4 01:50:45 206 Maciej Więcek inov-8 Inov-8 Team/WKS WAWEL/Rontil
5 01:51:28 46 Adam Bodurka raventec.eu Aptiv Running Team
6 01:51:55 13 Piotr Majcher Eskadra Kraków Pierwsze miejsce
7 01:52:48 147 Jakub Gorzelańczyk Tour de Run Tour de Run
8 01:52:54 277 Sylwester Poltorak Dobczycki Klub Biegacza XRUN DKB
9 01:54:00 164 Rafał Porębski Evil Team Puzzle Team
10 01:54:39 284 Oliver Gajdowski Norafsport Norafsport
11 01:54:49 258 Wojciech Pietrzyk Norafsport Norafsport
12 01:54:55 190 Krzysztof Dołęgowski inov-8 team Inov-8 Team/WKS WAWEL/Rontil
13 01:55:00 201 Sebastian Krosny BodyDry Biegaton Mikołów
14 01:55:40 196 Marcin Dzierwa Nowa Huta Team Nowa Huta Team
15 01:56:20 28 Sebastian Florek Norafsport Norafsport
16 01:57:24 238 Paweł Gawron POWER TRAINING
17 01:57:58 96 Przemek Morawski Dacza Turysty i Biegacza
18 01:58:06 233 Roman Ficek KW Kraków Nowa Huta Team
19 01:58:08 127 Wojciech Rykała Puzzle Team
20 01:58:20 260 Sławomir Walaszczyk Polwax Racing Team Dacza Turysty i Biegacza
21 01:58:24 187 Krzysztof Latała Aptiv Running Team
22 01:58:58 231 Grzegorz Skworc Team Siemion
23 01:59:58 112 Tomasz Dejas
24 02:00:30 34 Piotr Hajduk NOVOMATIC Technologies Poland
25 02:01:09 54 Krzysztof Rusin Tim Małego
26 02:01:10 274 Sławek Dajema Nowa Huta Team
27 02:01:31 286 Grzegorz Danicz Norafsport Norafsport 2
28 02:01:55 227 Kamil Sajak ROZBIEGANE DOBCZYCE Dyrektorzy
29 02:02:05 285 Cal Hiebsch Norafsport Norafsport
30 02:02:12 188 Mariusz Rogula 72 D Windsport powerd by Oshee Dyrektorzy
31 02:02:18 204 Sławomir Łabuziński WKS WAWEL Inov-8 Team/WKS WAWEL/Rontil
32 02:02:48 117 Michał Łuczyński
33 02:04:06 9 Łukasz Szaporów Spartan Race Training Group Proszowice Spartan Race Training Group Proszowice
34 02:04:19 166 Adam Czernecki TKKF Uklejna Myślenice ALKO-Team
35 02:04:21 232 Daniel Żuchowski Nowa Huta Team Nowa Huta Team
36 02:04:47 272 Piotr Chwalba
37 02:05:04 14 Kazimierz Grzyb Eskadra Kraków Pierwsze miejsce
38 02:06:07 66 Bartłomiej Zawiło Nowa Huta Team Nowa Huta Team
39 02:07:04 243 Rafał Szydłowski Power Training POWER TRAINING
40 02:07:30 113 Paweł Waśko Centrum Masażu
41 02:07:37 154 Stanisław Półtorak BRAVEHEART
42 02:08:01 250 Paweł Nogaj JAWORZNO RUNNERS JAWORZNO RUNNERS
43 02:08:22 15 Krzysztof Wincenciak Eskadra Kraków Pierwsze miejsce
44 02:08:47 212 Stanisław Krótki
45 02:08:53 198 Jakub Bem Nowa Huta Team Nowa Huta Team
46 02:09:08 174 Mateusz Dyrek
47 02:09:14 138 Grzegorz Holewa Max-Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 1
48 02:09:26 180 Maciej Wyrębek
49 02:09:47 75 Piotr Jaraczewski Spartan Race Training Group Proszowice Spartan Race Training Group Proszowice
50 02:10:05 88 Łukasz Tobera
51 02:10:08 150 Adam Pycia Korona Masters Kraków
52 02:10:12 148 Piotr Figlewicz
53 02:10:23 140 Kamil Kowalski Max-Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 1
54 02:10:30 270 Katarzyna Małkowska Poranny Patrol Puzzle Team
55 02:10:35 89 Paolo Davi Dacza Turysty i Biegacza
56 02:11:16 121 Natalia Papiewska TKKF Uklejna Myślenice ALKO-Team
57 02:11:19 83 Piotr Wierzbicki Goń się!
58 02:11:23 98 Kinga Kwiatkowska BRAVEHEART
59 02:11:28 251 Marek Nadkański MOK MSZANA DOLNA MOK MSZANA DOLNA
60 02:11:52 210 Jakub Wach Dyrektorzy
61 02:12:49 65 Marcin Meus AZS AWF KRAKÓW MASTERS
62 02:12:51 271 Zbigniew Rajtar Rontil - Compass Inov-8 Team/WKS WAWEL/Rontil
63 02:13:27 62 Jarosław Kamiński NiezniszczalniRunTeam
64 02:13:28 139 Piotr Kuna Max-Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 1
65 02:13:34 22 Grzegorz Olesiak Eskadra Kraków Pierwsze miejsce
66 02:13:45 45 Łukasz Guzik Aptiv Running Team Aptiv Running Team
67 02:14:25 87 Henryk Wiertek
68 02:14:53 143 Tomasz Rudnik Solne Miasto Max-Fliz Ekspedycja 2
69 02:15:20 105 Małgorzata Daszkiewicz POWER TRAINING
70 02:15:43 61 Damian Aksamit Spartan Race Training Group Proszowice Spartan Race Training Group Proszowice
71 02:15:43 223 Bogusława Garczyńska Wąs Aktywna Strona Życia Rogate Laski
72 02:16:20 12 Roman Krupa
73 02:16:43 16 Krzysztof Sędor Eskadra Kraków Pierwsze miejsce
74 02:17:49 183 Grzegorz Słodki Zakrzowiec Team Challenge Zakrzowiec Team Challenge
75 02:17:50 111 Przemyslaw Nowak Zakrzowiec Team Challenge Zakrzowiec Team Challenge
76 02:18:03 278 Michael Nowicki Norafsport
77 02:18:05 70 Jakub Janaś Husaria Race Team Husaria Race Team
78 02:18:09 276 Natalia Florek Wartkie Kiyrpce BRAVEHEART
79 02:18:41 40 Krzysztof Dziedzic ZADYSZKA 45
80 02:19:11 33 Leszek Polek NOVOMATIC Technologies Poland
81 02:19:41 41 Sebastian Grodzki
82 02:19:55 254 Krzysztof Solecki Max Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 2
83 02:20:13 287 Stanisław Radzik TKKF Uklejna Myślenice ALKO-Team
84 02:20:20 146 Piotr Perczyński Norafsport Norafsport 2
85 02:21:06 149 Kamil Bojko polplast biega POlp
86 02:22:14 11 Paweł Lewandowski Dacza Turysty i Biegacza
87 02:23:14 55 Krzysztof Hałatek
88 02:24:19 224 Marcin Krasiński Woodward Runners
89 02:24:38 108 Krzysztof Bochenek Słodkie Pączki
90 02:24:52 207 Dominik Szczurek TKKF UKLEJNA MYŚLENICE Puzzle Team
91 02:25:47 64 Jan Czajkowski Power Training POWER TRAINING
92 02:25:56 72 Sławek Lizurej LIZAKI TEAM
93 02:25:58 136 Michał Ślęzak Max-Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 1
94 02:26:36 106 Michał Sedlak LubieToBieganie Puzzle Team
95 02:26:51 168 Adam Dyrek Nauka Biega
96 02:27:13 142 Tomasz Prokulewicz Max-Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 3
97 02:27:22 230 Łukasz Kiszka
98 02:27:30 7 Małgorzata Wicha WKS WAWEL KRAKÓW Inov-8 Team/WKS WAWEL/Rontil
99 02:27:48 240 Irmina Marczyk STORM Krakow
100 02:27:52 257 Bernard Baran OCR Team Dębica OCR Team Dębica
101 02:27:57 17 Daniel Kulma
102 02:27:59 32 Arkadiusz Opozda Czarty Krakow / KW Krakow NOVOMATIC Technologies Poland
103 02:28:00 37 Rafał Misztal Eskadra Kraków Tim Małego
104 02:28:10 209 Ivan Melnyk Kukurudza
105 02:28:50 130 Sebastian Kostka
106 02:28:52 163 Piotr Kursa Nidec All for dreams Nidec All for dreams
107 02:28:53 213 Jakub Masiuk Walraven/AT Team
108 02:29:32 265 Bartosz Konopka Zwiedzanie przez Bieganie
109 02:29:33 133 Paweł Tworzydło
110 02:29:39 131 Mariusz Kędziora Zakrzowiec Team Challenge Zakrzowiec Team Challenge
111 02:29:53 48 Dariusz Ciba Aligator Limanowa
112 02:29:58 234 Sylwia Kalińska Janusze Biegają PAINTBALL SHERWOOD-GDÓW
113 02:30:16 69 Michał Golch Tim Małego
114 02:30:20 23 Rafał Cichy parkrun Chrzanów
115 02:30:26 84 Mirosław Potoczny #nightrunnersjaworzno
116 02:30:39 2 Dariusz Żądło TKKF Uklejna Myślenice ALKO-Team
117 02:31:06 217 Mateusz Tomaśko Dobczycki Klub Biegacza XRUN DKB
118 02:31:12 1 Przemysław Dura Dobczycki Klub Biegacza XRUN DKB
119 02:31:38 222 Justyna Gogól Dobczycki Klub Biegacza Rogate Laski
120 02:31:44 116 Jacek Majchrowski CKB Tarnobrzeg
121 02:31:45 208 Paweł Stachurski
122 02:32:23 281 Sylwia Pasecka HARIBO GLIWICE
123 02:32:47 25 Grzegorz Bańbuła
124 02:32:57 171 Bartosz Kowalewski 18% nieskończoności
125 02:33:33 157 Magdalena Mikoś Nidec All for dreams Nidec All for dreams
126 02:34:35 279 Marcin Sałach Polanka
127 02:36:01 44 Bartosz Serzysko Aptiv Running Team Aptiv Running Team
128 02:36:07 30 Tomasz Stocki NOVOMATIC Technologies Poland
129 02:36:09 47 Martyna Kołacka Aptiv Running Team
130 02:36:11 237 Mikolaj Parkitny Słodkie Pączki
131 02:36:42 141 Łukasz Rybak Max-Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 1
132 02:36:55 172 Paweł Bors
133 02:37:10 173 Weonika Job Apostles of Stars
134 02:37:14 135 Rafał Gołąbek Max Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 2
135 02:37:16 221 Krysia Murzyn DKB Rogate Laski
136 02:37:17 20 Paulina Misiak Tim Małego
137 02:37:34 264 Daniel Dziedzina AMBITIOUS RUNNERS TEAM HARIBO GLIWICE
138 02:37:35 267 Kamil Kaliński PAINTBALL SHERWOOD-GDÓW
139 02:37:43 197 Andrzej Radwan Nowa Huta Team Czarujące Śpiochy NH Team
140 02:38:30 132 Rafał Kucab
141 02:38:36 158 Sławomir Ląd Nidec All for dreams Nidec All for dreams
142 02:39:01 80 Przemysław Królikowski BeFit24 BeFit24
143 02:39:11 50 Michał Nocuń
144 02:39:29 220 Agnieszka Dymek Dobczycki Klub Biegacza Rogate Laski
145 02:39:39 126 Dariusz Witek WUJEK BIEGA WUJEK BIEGA
146 02:39:40 244 Andrzej Harewski WUJEK BIEGA WUJEK BIEGA
147 02:39:46 219 Rafał Lenart Dobczycki Klub Biegacza XRUN DKB
148 02:39:50 239 Radoslaw Buczyński Night runners HARIBO GLIWICE
149 02:40:39 269 Darek Fultyn
150 02:41:35 177 Katarzyna Pomagruk Biegnę, żeby Bartek mógł biegać.
151 02:41:36 178 Piotr Pomagruk
152 02:42:33 242 Wojciech Pietrzok Night Runners Zabrze HARIBO GLIWICE
153 02:42:44 214 Sławomir Michalak inzynier.eu nosi trailowe botki
154 02:42:47 49 Wojciech Śpiewak
155 02:42:54 211 Konrad Maciejowski Zakrzowiec Team Challenge
156 02:43:09 283 Sebastian Faliszewski
157 02:44:20 282 Mariusz Paździor
158 02:45:15 123 Łukasz Pawełek
159 02:46:12 122 Anna Krupa Husaria Race Team Husaria Race Team
160 02:46:14 152 Joanna Dziedzic ZADYSZKA 45
161 02:46:16 156 Paweł Kulikowski Max-Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 3
162 02:46:54 179 Łukasz Filipczak
163 02:46:55 58 Michał Szewczyk BBL Zduńska Wola BBL Zduńska Wola
164 02:47:09 241 Jakub Marczyk STORM Kraków
165 02:47:22 115 Jarosław Jopek Dostartu
166 02:47:53 248 Karol Gonciarz 1983
167 02:48:05 125 Marek Wachałowicz Grupa Bankietowa Grupa Bankietowa
168 02:48:06 6 Tomasz Bergel TKKF Uklejna Myślenice ALKO-Team
169 02:48:19 155 marcin skiba Gastrotrade.pl
170 02:48:27 63 Grzegorz Ginter AZS Collegium Medicum UJ ZADYSZKA 45
171 02:48:38 110 Piotr Sikora
172 02:48:53 200 Tomasz Renkiel HARIBO GLIWICE
173 02:48:53 170 Agata Gomółka
174 02:49:02 225 Jakub Gawron
175 02:49:14 36 Agnieszka Różycka NAUKA BIEGA NAUKA BIEGA
176 02:49:14 52 Alicja Piekarska najbart Nauka biega
177 02:49:36 18 Karol Kłosowski Los Trepos Companieros
178 02:50:04 107 Tomasz Sikora
179 02:50:25 165 Artur Marzec RUN4FUN
180 02:50:27 91 Anna Leśniak Salt Runners
181 02:50:32 90 Marcin Leśniak Salt Runners
182 02:51:21 119 Justyna Gardeła Wolbrom Team
183 02:51:22 93 Tomasz Stankiewicz Group Training GT TEAM
184 02:51:34 192 Paweł Gądek
185 02:52:07 76 Wojciech Krzysztofik Husaria Race Team Husaria Race Team
186 02:52:16 191 Grzegorz Pohorecki
187 02:52:46 203 Michał Podziemski
188 02:53:48 24 Ewa Kącka Cichy parkrun Chrzanów
189 02:54:29 5 Małgorzata Piotrowicz Spartan Race Training Group Proszowice Spartan Race Training Group Proszowice
190 02:55:10 60 Sebastian Bogdał Nowa Huta Team Czarujące Śpiochy NH Team
191 02:55:20 263 Rafał Kasprzyk
192 02:55:21 249 Mirosław Maj
193 02:55:43 290 Barbara Tomaśko
194 02:55:49 175 Katarzyna Tobiasz ZAGNAŃSK BIEGA ZAGNAŃSK BIEGA
195 02:55:49 176 Kamil Tobiasz Biegnę, żeby Bartek mógł biegać Biegnę, żeby Bartek mógł biegać
196 02:55:52 26 Artur Liszkowski ZADYSZKA 45
197 02:55:57 182 Piotr Kłembukowski KOLIBER TEAM
198 02:56:26 262 Bogusława Polak
199 02:56:35 129 Aleksandra Michalec Spartan Race Training Group Proszowice Spartan Race Training Group Proszowice
200 02:59:06 193 Joanna Gądek Skawina Biega
201 02:59:16 153 Tomasz Stach Aligator Team Aligator Team
202 02:59:33 245 Natalia Ciaston
203 02:59:47 144 Katarzyna Sowa Lewandowska Solne Miasto Max-Fliz Ekspedycja 2
204 02:59:55 145 Marta Lewandowska Max-Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 2
205 03:00:56 252 Ewa Zarębska Słodkie Pączki
206 03:01:08 100 Piotr Pabian Słodkie Pączki
207 03:01:13 184 Grzegorz Kisiel POWER TRAINING
208 03:01:23 253 Łukasz Krzyżanowski Max Fliz Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja 3
209 03:01:43 256 Grzegorz Warzecha Max-Flix Ekspedycja Max-Fliz Ekspedycja
210 03:02:05 215 Karolina Korbas Dobczycki Klub Biegacza Rogate Laski
211 03:02:05 39 Anna Sukiennik Power Training
212 03:03:05 114 Wojciech Kowalik gUpota na świecie gUpota na świecie
213 03:03:09 104 Karolina Nowadczyk gUpota na świecie
214 03:03:45 181 Grzegorz Główczyk
215 03:04:43 10 Paulina Słodowska Spartan Race Training Group Proszowice Spartan Race Training Group Proszowice
216 03:04:52 259 Krzysztof Kruk Night runers zabrze CrossFit Zabrze
217 03:05:23 118 Mateusz Nowak gUpota na świecie gUpota na świecie
218 03:06:26 151 Leszek Książek
219 03:06:38 268 Maciek Motyl
220 03:08:25 109 Kamila Lisowska
221 03:08:30 8 Edyta Łój Konieczna Spartan Race Training Group Proszowice Spartan Race Training Group Proszowice
222 03:10:03 124 Klaudia Targosz BRAVEHEART
223 03:10:21 85 Bożena Grela
224 03:10:22 94 Dariusz Grela Wujek biega
225 03:11:30 74 Marek Mucha Apostles of Stars Apostles of Stars
226 03:11:35 120 Agnieszka Grodzka
227 03:11:41 226 Agnieszka Demarczyk gUpota na świecie gUpota na świecie
228 03:11:42 103 Paulina Miśta gUpota na świecie gUpota na świecie
229 03:12:05 159 Jakub Pluciński Husaria Race Team Nidec All for dreams
230 03:12:06 185 Marlena Korytnicka Nidec All for Dreams Nidec All for dreams
231 03:12:39 56 Szymon Papież Mocni Pomocni
232 03:12:47 77 Katarzyna Czerwonka ZADYSZKA 45
233 03:13:12 51 Dominik Ludwin
234 03:15:07 102 Martyna Wojciechowska gUpota na świecie gUpota na świecie
235 03:15:26 229 Dorota Porębska Nowa HutaTeam Czarujące Śpiochy NH Team
236 03:15:44 205 Rafał Radwanek Husaria Race Team
237 03:15:51 288 Michał Urbanowicz
238 03:15:59 101 Andrzej Baca gUpota na świecie gUpota na świecie
239 03:16:21 31 Janusz Kozłowski NOVOMATIC Technologies Poland
240 03:16:37 73 Marcin Świątek Virtual Runner Club
241 03:17:20 246 Piotr Piątoń Niepołomice Biegają
242 03:19:52 280 Kazimierz Jabłoński
243 03:20:41 78 Agata Kowalczyk Grochla #nightrunners jaworzno
244 03:20:42 82 Agnieszka Czopek KB MCKIS JAWORZNO/ #nightrunnersjaworzno
245 03:23:17 261 Danuta Bochenek Tim Małego
246 03:24:31 53 Krzysztof Miętka
247 03:24:47 189 Dariusz Farmas Nowa Huta Team Czarujące Śpiochy NH Team
248 03:26:13 29 Anna Jurkowska Drużyna Grubego Misia
249 03:26:14 35 Marta Wysocka Drużyna Grubego Misia
250 03:26:26 202 Krzysztof Fikas
251 03:28:29 4 Agnieszka Kruszyna Solne Miasto
252 03:29:56 19 Monika Czyżewicz Solne Miasto
253 03:30:53 169 Agnieszka Maronka 1972
254 03:35:09 247 Noemi Klepacz „ Zakrzowiec Team Challenge „ Zakrzowiec Team Challenge
255 03:37:19 134 Maciej Jermak ZDROWY PROJEKT ZDROWY PROJEKT
256 03:41:43 289 Oleh Fishehuk
257 03:58:09 79 Agnieszka Cyganek BeFit24 BeFit24
258 03:58:10 81 Wiesław Misiak BeFit24
259 00:00:00 194 Agnieszka Litwin Nowa Huta Team Czarujące Śpiochy NH Team
260 00:00:00 162 Wojciech Krupa Nidec All for dreams
Msc. Drużyna Punkty
1 Norafsport 65
2 Dacza Turysty i Biegacza 93
3 Nowa Huta Team 105
4 Inov-8 Team/WKS WAWEL/Rontil 109
5 Pierwsze miejsce 151
6 Puzzle Team 172
7 POWER TRAINING 215
8 Aptiv Running Team 219
9 XRUN DKB 246
10 Max-Fliz Ekspedycja 1 257
11 ALKO-Team 289
12 NOVOMATIC Technologies Poland 334
13 Tim Małego 377
14 Zakrzowiec Team Challenge 414
15 Rogate Laski 469
16 Max-Fliz Ekspedycja 2 487
17 HARIBO GLIWICE 559
18 ZADYSZKA 45 605
19 Spartan Race Training Group Proszowice 673